دوره طراحی فرستنده گیرنده مدار RF دانشگاه صنعتی آیندهوون هلند

2
1908
دوره ساخت فرستنده گیرنده

دوره آموزشی طراحی مدارهای RF و موج میلی متری از دانشگاه صنعتی آیندهوون هلند

مشخصات دوره

این دوره آموزشی منحصر به فرد در سطح مقطع کارشناسی ارشد تهیه شده است. مطالب آن توسط مرکز فناوری وایرلس دانشگاه صنعتی آیندهوون هلند تهیه شده و دانش عمیق و تجربه عملی را در مورد طراحی مدارهای RF و mmWave (موج میلی متری) به دانشجویان ارائه می دهد.

 

مدت زمان دوره: حدود 10 ساعت فیلم آموزشی به همراه کلیه فایلهای جانبی، اسلایدها و فایلهای مورد نیاز برای نرم افزار شبیه سازی

فرمت دوره: فیلم آموزشی به زبان انگلیسی روان، با فرمت mp4 و زیرنویس انگلیسی

حجم پکیج دوره: 2.7 گیگابایت

توضیحات دوره

این دوره دو موضوع زیر را به خوبی پوشش می دهد:

 • چگونگی استخراج مشخصات سیستم های بی سیم RF
 • نحوه طراحی بلوک های اصلی یک فرستنده گیرنده (نظیر تقویت کننده کم نویز، تقویت کننده قدرت، میکسرهای RF، نوسان سازها و سینتی سایزرها

دوره به دو بخش اصلی تقسیم می شود:

 1. مباحث و جلسات تئوری برای اصول طراحی مدارهای RF و mmWave
 2. آزمایشگاه های طراحی شامل شبیه سازی و پیاده سازی این مدارها

شما می‌توانید 70 درصد از آزمایش‌های طراحی را با استفاده از ابزارهای شبیه‌سازی انجام دهید، که یک تجربه یادگیری عالی را به شما ارائه می‌دهد. 30 درصد دیگر، شما را ملزم می کند که یا به یک آزمایشگاه الکترونیک دسترسی داشته باشید یا اینکه به طور شخصی چند قطعه را خریداری کنید. و در نهایت، این به شما اجازه می دهد تا فرستنده-گیرنده خود را در خانه طراحی و بسازید!

این دوره شامل کلاس‌های ویدیویی تئوری با مثال‌ها، آزمون‌ها و مجموعه کاملی از فایل‌های شبیه‌سازی، روش‌های گام به گام، داده‌های ضبط‌شده مدارهای واقعی و ویدئوهای راه‌حل است تا شما بتوانید از مدارهای آن بهتر یاد بگیرید و حتی شروع به ساخت آنها کنید.

پیتر بالتوس
پروفسور پیتر بالتوس، دپارتمان مهندسی برق دانشگاه آیندهوون

کارلوس مندز
دکتر کارلوس مندز، دپارتمان مهندسی برق، دانشگاه صنعتی آیندهوون

پیش نمایش دوره

سرفصل مطالب:

 • مقدمه: در این سرفصل ابتدایی با دوره طراحی مدار RF و mm-Wave و موضوع سیستم های بی سیم آشنا می شوید.علاوه بر این، نحوه استفاده از ابزارهای شبیه سازی و تجهیزات مورد استفاده در آزمایشگاه های طراحی را به شما نشان می دهد. 
 • سیستم های وایرلس (بی سیم): در این بخش شما با تاریخچه فناوری های بی سیم، طراحی سیستم های وایرلس و مشخصات سیستم RF آشنا می شوید. مفاهیم مربوط به فرستنده و گیرنده، مانند تلفات مسیر (Path Loss)، سیگنال های تداخل، حساسیت گیرنده، توان خروجی فرستنده و … با جزئیات بررسی خواهند شد. همچنین اولین آزمایش طراحی را شروع خواهید کرد با عنوان “طراحی سیستمی یک تلفن بی سیم
 • تقویت کننده ها (آمپلیفایر Amplifier):  در این مجموعه جلسه نیز شما با مفاهیم اولیه تقویت کننده ها، انواع افزایش توان و توپولوژی های تقویت کننده پرکاربرد آشنا می شوید. شما همچنین با کلاس‌های مختلف تطبیق تقویت‌کننده‌های کم نویز و تقویت‌کننده‌های توان آشنا می‌شوید. دومین آزمایش طراحی بر روی طراحی LNA (تقویت کننده کم نویز) و PA (تقویت کننده توان) متمرکز خواهد شد.
 • میکسرها (Mixers): در بخش میکسرها شما در ابتدا با اصول کار میکسرهای RF و مفاهیم اولیه آنها آشنا می شوید. تفاوت بین میکسرهای فعال و غیرفعال توضیح داده خواهد شد، مزایا و معایب میکسرهای متعادل و نامتعادل به تفصیل بیان خواهد شد و عملکرد نویزِ میکسر برجسته خواهد شد. سومین آزمایش طراحی نیز، طراحی میکسرهای Up-Conversion و Down-Conversion خواهد بود.
 • اسیلاتورها (Oscillators): در این بخش شما با اصول کار نوسانگرها یا اسیلاتورهای فرکانس و مفاهیم اساسی آنها، مانند شرایط حفظ یک نوسان آشنا می شوید. شما در مورد توپولوژی های مختلف اسیلاتورها، چرایی و نحوه تنظیم نوسانگرها، و تاثیر نویز در سیگنال نوسانگر یاد می گیرید. در نهایت، تأثیر بافر خروجی و ولتاژ شکست بر روی نوسانگرها نیز توضیح داده خواهد شد. چهارمین آزمایش طراحی نیز بر روی طراحی یک اسیلاتور کنترل شده ولتاژ (VCO) تمرکز خواهد کرد.
 • سینتی سایزرها (Synthesizers): در بخش پایانی این دوره با عنوان سینتی سایزرها شما با اصول کار سینتی سایزرهای فرکانس و مفاهیم اولیه آنها آشنا می شوید. شما در مورد اهمیت استفاده از سینتی سایزرها در ارتباطات بی سیم مدرن، حلقه های قفل فاز (PLL) نوع I و II، مزایا و معایب استفاده از PLL تمام دیجیتال، و تاثیر سینتی سایزر فرکانس PLL بر عملکرد نویز سیگنال را یاد خواهید گرفت. در نهایت، معماری و استفاده از سینتی سایزرهای فرکانس PLL fractional-N به تفصیل توضیح داده خواهد شد. پنجمین و آخرین آزمایش طراحی شامل طراحی یک تقسیم کننده فرکانس و یک آشکارساز فاز خواهد بود.

دانلود مستقیم برای کاربران ویژه سایت:


تنها اعضای ویژه به این محتوا دسترسی دارند -> عضویت ویژه چیست؟

رمز فایل فشرده در صورت نیاز: www.mycomlife.com

لینک خرید محصول به صورت پستی: به زودی
تمامی فایل های فشرده این دوره دارای 5 درصد ریکاوری می باشند. این ویژگی باعث می شود تا مشکل اکسترکت فایل ها به صفر برسد. برای استفاده از این ویژگی اگر در زمان اکسترکت خطایی دریافت کردید، به وسیله نرم افزار Winrar به محل ذخیره فایل ها مراجعه کنید و بعد از انتخاب تمامی پارت ها دکمه Repair در بالای نرم افزار را فشار دهید. سپس آدرس محل ذخیره پارت های جدید را انتخاب نمایید، بعد از آن به محل ذخیره جدید مراجعه نمایید و فایل های جدید را اکسترکت نمایید.

2 دیدگاه‌ها


  • سلام جناب اسدی عزیز. محبت کنید مشکلات احتمالی رو از طریق فرم تماس یا تلگرام و واتزاپ (صفحه تماس با ما) مطرح بفرمایید تا پاسختون سریعتر دریافت کنید. فایلهای این دوره بنا به درخواست شما مجددا بررسی شد و هیچ مشکلی وجود نداره. فایلها در قالب 6 درس کامل و 23 پوشه مختلف شماره بندی و در اختیار شما قرار گرفته اند. همه فایلهای فشرده این صفحه باید دانلود شوند و طبق دستورالعمل در یک پوشه قرار داده شده و پارت اول از حالت فشرده خارج شود. باز اگر مشکلی داشتید از صفحه تماس با ما و تلگرام یا واتزاپ مطرح کنید.